IChF PAN znajduje się wśród pierwszych dwudziestu instytucji, które najczęściej patentują swoje wynalazki. Jesteśmy właścicielem i współwłaścicielem szeregu zgłoszeń patentowych i patentów, które oferowane są do sprzedaży lub licencjonowania. Nasze patenty mogą znaleźć zastosowanie w wielu branżach, m.in. w produkcji tworzyw sztucznych i polimerów, w nowoczesnych zaawansowanych materiałach chemii analitycznej, a także w badaniach klinicznych, optyce, diagnostyce medycznej, farmacji itp.

Współpracujemy z niezależnymi rzeczoznawcami którzy dokonują wyceny patentów z uwzględnieniem nakładów wymaganych do ich wdrożenia do działalności komercyjnej. Procedura przeniesienia praw do patentu jest krótkotrwała i nie powinna przekroczyć 1 - 2 miesięcy.

Zachęcamy również do współpracy z autorami patentów mającej na celu dalszy rozwój technologii objętej ochroną.

Filtracja patentów:
Części mechaniczne
 • Oferta nr. 30/13
  Tytuł
  Sposób łączenia płytek z materiałów polimerowych, zwłaszcza o wysokim module Younga oraz układ mikroprzepływowy wykonany tym sposobem
  Streszczenie w skrócie

  Przedmiotem wynalazku jest sposób łączenia płytek z materiałów polimerowych, zwłaszcza o wysokim module Younga oraz układ mikroprzepływowy wykonany tym sposobem. W szczególnośc...

  Więcej
  Pełne Streszczenie

  Przedmiotem wynalazku jest sposób łączenia płytek z materiałów polimerowych, zwłaszcza o wysokim module Younga oraz układ mikroprzepływowy wykonany tym sposobem. W szczególności wynalazek obejmuje układ mikroprzepływowy, przeznaczony do prowadzenia reakcji chemicznych lub innych procesów wymagających przepływów w mikroskali, obejmujący co najmniej dwie płytki z materiałów polimerowych połączonych poprzez wypust wyfrezowany w jednej z płytek oraz komplementarny kanał pasujący do wypustu wyfrezowany w drugiej płytce. Metoda umożliwia łączenie płytek z materiałów takich jak teflon (PTFE), łatwą i niezależną modyfikację chemiczną obu części układu oraz umożliwia stosowanie dwóch różnych materiałów jako górę i dół układu.

  Twórcy
  Tomasz Szymborski, Paweł Jankowski, Piotr Garstecki
  Zalety / innowacyjne aspekty
  • Metoda umożliwia połączenie dwóch płytek polimerowych które nie są możliwe do połączenia przy pomocy standartowych metod (zgrzewanie, modyfikacja chemiczna powierzchni, plazma) np. teflonu.
  • Metoda umożliwia połączenie dwóch płytek polimerowych z różnych materiałów (np. poliwęglan/polipropylen, teflon/PMMA etc.)
  • Płytki przed złączeniem mogą być osobno modyfikowane chemicznie (np. hydrofilowo i hydrofobowo), co daje kanał hydrofilowy na górze, a hydrofobowy na dole, co jest nieosiągalne przy normalnych metodach łączenia.
  • Metoda umożliwia napylenie elektrod złotych na jednej z płytek, po połączeniu z drugą można stosować układ do badań elektrochemicznych lub w chemii analitycznej.
  Słowa kluczowe
  mikroprzepływy, chemia analityczna w mikroskali, biosensor, układ mikroprzepływowy
  Zastosowanie

  Inżynieria biomedyczna, Chemia analityczna, Chemia organiczna, Biosensory, Diagnostyka, Toksykologia

  Stan zaawansowania
  etap gotowości do wdrożenia
  Prawa własności intelektualnej
  Patent w Polsce

Współpracowali z nami

coop_1
coop_2
coop_3
coop_4
coop_5